WYKAZ LEKTUR

KLASA I GIMNAZJUM

K. Dickens – „Opowieść wigilijna”
A. Fredro - „Zemsta”
A. Mickiewicz – „Dziady” cz. II
A. Fiedler – “Dywizjon 303”
H. Sienkiewicz – „Krzyżacy”(film)
M. Konopnicka - „Dym”
Homer – „Odyseja” (fragmenty)
J. London –„Biały kieł”
B. Prus – „Kamizelka”

KLASA II GIMNAZJUM

KLASA III GIMNAZJUM

A. Kamieński – „Kamienie na szaniec”http://sp2.lukow.pl/pliki/lektura2.pdf
J. Kochanowski – „Treny”(wybrane)https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/treny.pdf
G. Orwell – „Folwark zwierzęcy”https://www.dropbox.com/s/xi6jzapinz87cf2/ksiazka_folwark_zwierzecy.pdf?dl=0
Sofokles – „Antygona”https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/antygona.pdf
M. Białoszewski – „ Pamiętniki z powstania warszawskiego” (fragmenty)
H. Sienkiewicz – „Pan Wołodyjowski” filmhttps://wolnelektury.pl/media/book/pdf/pan-wolodyjowski.pdf
https://youtu.be/tsORw8DG8ZA   https://youtu.be/Eru36yYf65I

KLASA I

Legendy: “O smoku wawelskim”, “Wars i Sawa”
Wł. Bełza – „Kto ty jesteś? Polak mały.”
J. Brzechwa – wybrane wiersze
H. Januszewska – „Kopciuszek”
Cz. Janczarski – „Jak Wojtek został strażakiem”
M. Jaworczakowa – „Jacek, Wacek i Pankracek”
J. Porazińska – Baśń o dwunastu miesiącach”
M. Kownacka – „Kukuryku na ręczniku”
T. Makuszyński i M. Walentynowicz – „120 przygód Koziołka Matołka”
Wybrane wiersze J. Tuwima
Bajki filmowe – „Reksio”, „Bolek i Lolek” i inne

KLASA II

M. Berowska – „O Lechu, Czechu i Rusie”

J. Grabowski – „Puc, Bursztyn i goście”
M. Krűger – „Karolcia”
Ch. Perrault – „Bajki”
J. Porazińska – „Szewczyk Dratewka”
Wybrane wiersze J. Tuwima i J. Brzechwy
M. Kownacka – „Plastusiowy pamiętnik”
M. Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”
H. Loffting – „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”   (film)

KLASA III

H. Ch. Andersen – „Baśnie“ (wybrane)
Cz. Centkiewicz – „Anaruk – chłopiec z Grenlandii”
W.i J. Grimmowie - "Baśnie" (wybrane)
M. Jaworczakowa – „Oto jest Kasia”
A. Lindgren – „Dzieci z Bullerbyn”
R. Pisarski – „O psie, który jeździł koleją”
M. Kownacka – „Kajtkowe przygody”
K. Makuszyński – „Awantura o Basię” (film)

KLASA IV

J. Brzechwa – „Akademia Pana Kleksa“ (film)
C. Collodi – „Pinokio”
J. Korczakowska – „Spotkanie nad morzem”
J. Chmielewska – „Nawiedzony dom”
M. Konopnicka – „O krasnoludkach i sierotce Marysi”
M. Kownacka – „Rogaś z Doliny Roztoki"
M. Krüger – „Ucho, dynia 125”

KLASA V

F. H. Burnett – „Tajemniczy ogród”
F. Molnar – „Chłopcy z Placu Broni”
L. M. Montgomery - „Ania z Zielonego Wzgórza"
J. Verne – „W 80 dni dookoła świata” (film)
A. Oppman – „Legendy warszawskie”
E. Orzeszkowa – „Dobra pani” lub „A...B...C...”
J. Parandowski – „Przygody Odyseusza”
B. Prus - „Z legend dawnego Egiptu”

KLASA VI

I. Jurgielewiczowa - "Ten obcy"http://78.9.184.218/domeny/soleckajedynka/sub_web/library/e-biblioteka/Irena_Jurgielewiczowa-Ten_Obc...
S. Lem - "Bajki robotów"
H. Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy" https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/w-pustyni-i-w-puszczy.pdf
D. Defoe – „Przypadki Robinsona Kruzoe”https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/robinson-crusoe.pdf
R. Kipling – „Księga dżungli”https://wolnelektury.pl/media/book/pdf/ksiega-dzungli.pdf
E. Knight – „Lassie, wróć!”
K. Makuszyński – „Szatan z siódmej klasy” - http://www.stypendiada.pl/files/Szatan%20z%20siodmej%20klasy.pdf
J. R. R. Tolkien – „Władca Pierścieni”